6. päev: juust

6. päeva väljakutse: JUUST!

Paljud mõtlevad ühel hetkel, et nad ei suuda mitte kunagi juustust loobuda. Vahest oled ka ise sama mõelnud? Kui oled suur juustuarmastaja, võib see algul päris keeruline olla, aga vajadus lehmapiimajuustu järele kaob üsna kiirelt, kui tutvud erinevate taimsete alternatiividega. Siin on meie parimad nipid ja trikid, mis Su edukalt juustu-väljakutsest läbi veavad :)

 

Poejuust: Paljud poed müüvad juustu, mis maitsevad mahedamaitselise juustu sarnaselt. Violife ning Nature&Moi on neist kõige levinumad. Need toimivad tavaliselt kõige paremini kuumutatult kas röstsaia peal või pitsa/lasanje peale puistatuna, kuid on ka leiva peal külmalt söödavad. Neil on palju erinevaid maitseid, nii et soovitame proovida enda lemmiku leidmiseks võimalikult palju variante.

 

Omatehtud juust: Taimse juustu kodus valmistamiseks ja toitudele juustuse maitse andmiseks on palju erinevaid võimalusi. Selleks kasutatakse tihti maitsepärmi, mille leiab hästivarustatud poodidest. Soovitame BonSoya maitsepärmi. Siin on suurepärane maitsepärmiga juustukaste, mis sobib ideaalselt lasanje, pitsa peale jne: http://www.taimetoit.ee/2016/05/kartuli-ja-porgandi-juust.html Veel retsepte erinevate juustude valmistamiseks: http://www.taimetoit.ee/2015/11/india-pahkli-mozzarella.html http://www.taimetoit.ee/2013/09/vegan-cheddar-juust-kookospiimast-sulab.html

 

Naudi! Kui Sul juba on või leiad mõne isikliku lemmiku, jaga seda grupiga!

PRIVAATSUSPOLIITIKA

 

info@taimetoiduvaljakutse.ee