8. päev: mida süüa muna asemel?

8. päeva väljakutse: MIDA KASUTADA MUNA ASEMEL?

Munad on paljude soolaste ja magusate toitude levinud koostisosa. Mõistad üsna pea, et ka ilma nendeta saab väga hästi hakkama! Enne tänase väljakutseni jõudmist on oluline üht asja meeles pidada: enamik poes müüdavatest leibadest, pastast ja nuudlitest on munavabad ning taimsed.

Kui soovid küpsetada kooki või mõnd muud sooja rooga on parim variant leida selleks taimne retsept ja seda jälgida. Tihti pole isegi midagi muna asendamiseks vaja, kui muid koostisosi on veidi kohendatud (nt natuke rohkem õli või maisitärklist).

Taimseks munaasenduseks on väga palju võimalusi, tutvu nendega lähemalt siin: https://taimneteisipaev.ee/toidunipid/munaasendusvoimalused/

Tänaseks väljakutseks on valmistada mune kasutamata roog või kook, milles tavaliselt kasutatakse mune. Selleks võib olla näiteks tofupuder (munapudru asemel), quiche, majonees, kikerherneomlett, muffin… Oleme siin grupis igati valmis aitama! :)

Paar retsepti inspiratsiooniks: - https://taimneteisipaev.ee/retseptid/omlett/ - https://kodukokad.ee/banaanipannkoogid-vegan/ - https://taimneteisipaev.ee/toidunipid/aquafaba/

PRIVAATSUSPOLIITIKA

 

info@taimetoiduvaljakutse.ee