9. päev: kaunviljad

9. päeva väljakutse: KAUNVILJAD

Värvilised ja maitsvad - kaunvilju on igat liiki. Ja need on ka Sulle kasuliku: oad ei pahvata mitte ainult valkudest, rauast, kaltsiumist ja kaaliumist, vaid need on ka peaaegu rasvavabad. Osa kaunvilju on väga kiire ja lihtne valmistada (nt igat värvi läätsed ja poolitatud herned), osa aga vajavad üleöö leotamist (nt punased oad, valged oad, kikerherned) - aga need on seda väärt. Lisaks on võimalik osta purgis eelleotatud kaunvilju :)

Tänases väljakutses julgustame Sind end erinevate ubadega, mida Sa varem proovinud ei ole, kurssi viima. Muidugi on kaunviljadest millegi valmistamine ka arvestatav :)

Vajad ideid? Vaata näiteks neid: - http://www.taimetoit.ee/2014/10/kartuli-ja-riisi-pajaroog-punaste.html - http://www.taimetoit.ee/2012/01/laatse-strooganov.html - http://www.taimetoit.ee/2013/02/tomatine-poldoa-sibulapada.html

Lisaks on tänane väljakutse ideaalne ühe meie lemmiku taimse valguallika - läätsede - tundma õppimiseks! Neid ei pea eelleotama, vaid umbes 20-30 minutit keetma. Head isu!

PRIVAATSUSPOLIITIKA

 

info@taimetoiduvaljakutse.ee