Kas taimse toitumise puhul võib tegeleda spordiga?

Toitumisnõustaja Britta Talumaa annab nõu taimse toitumise ja tervise kohta: Kas taimse toitumise puhul võib tegeleda spordiga?

Jah, muidugi võib taimse toitumisviisi puhul tegeleda spordiga. 

Need, kes söövad taimset toitu saavad hakkama kõikide tegevustega, millega tegelevad need, kes on segatoidul. Harrastus-sportlasena ei ole oluline midagi erilist muuta—ei ole vaja spordijooke ega valgupulbreid—vaid süüa piisavalt, vastavalt oma näljasignaalidele, et katta suurem energiavajadus. Läbi selle tõuseb ka automaatselt vajalike mikrotoitainete tarbimine. 

Kui sa oled väga aktiivne, võiks keskenduda sellele, et tarbid piisavalt energiarohkeid toitusid—täisteravilju, kaunvilju, avokaadot, pähkleid ja seemneid. Kui sa tegeled raske jõutrenniga, siis on sinu valguvajadus kõrgem, aga mitte tohutult. Lihaste kasvatamise puhul on kõige olulisem tehtud trenn ja piisav taastumine ning valgu puhul kehtib ka siin tõsiasi, et oluline on saada piisavalt, mitte võimalikult palju. Lisaks, on leitud, et toiduga saadav valk stimuleerib kehas valgusünteesi paremini võrreldes valgulisanditega. Sporti tehes on peale valgu oluline süüa ka piisavalt süsivesikuid.

PRIVAATSUSPOLIITIKA

 

info@taimetoiduvaljakutse.ee