Miks ja kuidas korraldada kontoris kliimaväljakutse?

Tervise Arengu Instituudi 2014. aasta Eesti rahvastiku toitumise uuringust selgus, et eestlased tarbivad kaks korda rohkem lihatooteid, kui tervisele kasulik oleks. Samas tarbib vaid 2,2% Eesti elanikest piisavas koguses puu- ja köögivilju. Seepärast oleme Taimse Teisipäevaga võtnud südameasjaks tõsta tervisliku taimse toidu tarbimist. Töötame selle nimel, et maitsev ja tervislik taimne toit leiaks koha igaühe – mitte üksnes taimetoitlaste – menüüs. Teaduslikud uuringud annavad põhjust uskuda, et lihatoodete tarbimise vähendamisega kaasneb südame- ja veresoonkonna haiguste, insuldi ja isegi vähi tekke riski vähenemine.

Miks korraldada kontoris kliimaväljakutse?

Iga vastutustundlik ettevõte mõtleb praegusel ajal oma tegevuse ökoloogilise jalajälje tasakaalustamise ning minimeerimise peale. Loomatööstuse heitgaasid moodustavad kõigist heitmetest isegi suurema osa kui transport. Seega on hea mõte näidata hoolivust keskkonna suhtes nii käegakatsutavas alas nagu seda on meie toidulaud. Taimse toidu eelistamine vähendab meie toidulaua mõju keskkonnale pea poole võrra. Sinu ettevõte või kollektiiv saab näidata suunda jätkusuutliku ning vastutustundliku ettevõtluse vallas.

Mis on kliimaväljakutse?

Kliimaväljakutse on Taimse Teisipäeva kiirkursus, mille käigus pakume osalejatele võimalust kolme nädala jooksul taimset toitu proovida. Kliimaväljakutse alustab 1. oktoobril. Sel perioodil soodustab ettevõte taimse toidu eelistamist ning kõik osalejad lisatakse e-kirja listi. Osalejatele saadetakse umbes 10 e-kirja, mis sisaldavad erinevaid retsepte, vastuseid toitumisalastele küsimustele kui ka infot meie toidulaua ning keskkonnamõjude seostest. 

Mida Taimne Teisipäev omalt poolt pakub?

- Ettekanne meie toidulaua ja keskkonna seoste kohta.

- Plakatid, millelt leiab nii inspiratsiooni toiduvalmistamiseks kui ka kasulikku teavet.

- Taimse Teisipäeva informatiivsed bukletid osalejatele.

- Diplom igale osalejale, kus kajastub, kui palju üks inimene kolme nädala jooksul vett, maapinda ning CO2 heitmeid säästis.

- Taimse Teisipäeva kirjutatud positiivsed meediakajastused.

- Igapäevast inspiratsiooni läbi sotsiaalmeediakanalite:

Facebook: https://www.facebook.com/taimneteisipaev/

Instagram: https://www.instagram.com/taimneteisipaev/

Oma kollektiivi või ettevõttega kliimaväljakutses osalemine on täiesti tasuta. Lisaküsimuste puhul või oma kollektiivi huvist märku andmiseks võta palun ühendust Kadri Helene Carvalhoga aadressil kadri.carvalho@taimneteisipaev.ee.

PRIVAATSUSPOLIITIKA

 

info@taimetoiduvaljakutse.ee