Soovid olla teistele toeks taimse toitumise alal?

Tänan, et oled huvitatud Taimetoidu Väljakutse 22/66 mentoriks olemisest!

Mentorid on väljakutsel osalejate isiklikud abilised. Nad on ise täistaimetoitlased ning teavad taimse toitumise ja eluviisi põhitõdesid. Taimselt toituma hakkamine võib olla väga järsk protsess. Kui aga põhitõed on juba selged, muutub see tavaliselt üsna lihtsaks (kuigi muidugi võib alati ette tulla ka takistusi). Mentoriks olemine paneb meid huvitavasse positsiooni, kus aitame väljakutses osalejaid millegagi, mis nende jaoks võib olla keeruline, kuid meie jaoks on juba lihtne. 

 

Kõik mentorid läbivad koolituse, seega ei pea Sa veel ise kõike teadma! Praegu piisab ka sellest, et oled huvitatud aitama teistel taimset toitumist proovida. 

 

Millesse Sa end mentoriks saades pühendad?

 

Mentor peab olema toetav, vastutulelik ja mõistev. Osa inimesi kasutab meie kampaaniat taimetoitlusele üleminekuks, kuid 22/66 on ka neile, kes soovivad loomsete saaduste tarbimist vaid väljakutse ajaks vähendada. Mentorina ei peaks me nende motiive kahtluse alla seadma, vaid tervitama avasüli kõiki erinevate soovidega inimesi, kes soovivad taimset toitu proovida. Siiski soovitame me omalt poolt vaid taimseid valikuid. 

 

Mentorilt saadud info peab olema teaduslikult tõestatud. Toitumisnõuanded peaksid baseeruma tervishoiutöötajate soovitustel ning õnneks on sellised eksperdid ka kampaaniasse kaasatud. Me anname nõu ametlike toitumissoovituste põhjal, kuid võtame arvesse taimse toitumise eripärasid.

 

Vastame alati sõbralikult ja faktipõhiselt, isegi kui oleme sama küsimust juba mitu korda kuulnud.


 

On Su enda valida, kui palju aega Sa mentorlusele pühendad, aga eeldame, et veedad iga päev 15 minutit, et vastata osalejate Facebooki grupis küsimustele ja juhendad iga kuu vähemalt 5 osalejat ning vastad nende küsimustele hiljemalt kahe päeva jooksul. Viis juhendatavat võib tunduda palju, aga tegelikult on see täiesti tehtav, sest tavaliselt küsib vaid mõni neilt Sinult küsimusi. Erinevatel kuudel on mentorite ja juhendatavate arvud erinevad. Ei või kunagi ette teada, kui palju osalejad isiklikke mentoreid vajavad. Osa 22/66 osalejatest on väga aktiivsed küsijad ning soovivad mentorit, kuid mõni leiab, et ta soovib selle tee üksi läbi teha.


 

Mentorina pühendud Sa iga kuu vähemalt viie osaleja juhendamisele ning nende küsimustele vähemalt kahe päeva jooksul vastamisele. Erinevatel kuudel on mentorite ja juhendatavate arvud erinevad. Ei või kunagi ette teada, kui palju osalejad isiklikke mentoreid vajavad. Osa taimetoidu väljakutse osalejatest on väga aktiivsed küsijad ning soovivad mentorit, kuid mõni leiab, et ta soovib selle tee üksi läbi teha.

 

Kui soovid näiteks puhkuse või igapäevaelu tõttu mentorlusest aja maha võtta või täielikult loobuda, anna kindlasti koordinaatorile varakult teada. Käimasoleva väljakutse juhendamine tuleb lõpuni viia. 

 

Kui nõustud ülaltoodud nõuetega, jätka end koolitusele registreerimisega.

 

Registreeru mentoriks!

PRIVAATSUSPOLIITIKA

 

info@taimetoiduvaljakutse.ee