Taimne toit kodust väljas? Lihtne!

Aina enam inimesi eelistab taimset toitu ühel päeval nädalas või veelgi enam. Kodus olles on lihtne otsustada, mida süüa teha. Küll aga tuleb aeg-ajalt ette olukordi, kus meid kutsutakse külla või läheme välja sööma. Selles olukorras tundub taimse toidu eelistamine kohe mitu korda keerulisem. Õnneks ei pea see nii olema.

 

Kui lähed välja sööma

 

Söögikohtadesse lisandub iga päevaga aina enam taimseid valikuid. See on eriti positiivne, arvestades seda, et taimne toit ei ole sugugi mõeldud vaid taimetoitlastele. Kõigil on õigus ja rõõm saada osa vähemalt sama maitsvast, kuid tervisesõbralikumast toidust. 

 

Valmista end ette. Kui soovid kindel olla, kas kohas, kuhu soovid sööma minna, on midagi taimset, siis uuri enne menüüst järele. Kõige lihtsam on minna näiteks Taimse Teisipäeva kodulehele söögikohtade sektsiooni (https://taimneteisipaev.ee/restoranid) ning valida sealt asukoha järgi, kuhu sööma minna. Pea kõigis seal loetletud söögikohtades on igapäevaselt taimsed valikud menüüs olemas.

 

Kui satud söögikohta, kus ei paista midagi taimset olevat, siis ole siiski sõbralik ja ära esita ettekandjale liigselt väga spetsiifilisi küsimusi. 100% taimsest toidust on olulisem enda ja teiste heaolu. Võid paluda omale kokku panna näiteks pasta, köögivilju, ube ja avokaadot.

 

Mõned rahvusköögid, kust leiab palju taimset toitu: Mehhiko, Hiina, Jaapani, Lähis-Ida, India, Itaalia.

 

Kui kutsutakse külla

 

Kui sind kutsutakse külla, on igal juhul viisakas midagi kaasa tuua. Kui eelistad taimset toitu, võid võtta kaasa ahjuvormi, midagi dippimiseks ja muid snäkke. Juhul, kui midagi muud pole süüa, saad süüa seda, mille ise kaasa võtsid. Ära ütle küllakutsujale, et sa eeldad temalt sulle taimse toidu valmistamist, sest see mõjub ebaviisakalt.

 

Kui oled otsustanud sel päeval taimset toitu süüa, aga oled kindel, et kohapeal seda ei pakuta, võid kõhu enne küllaminekut mõõdukalt täis süüa ning seal olles veidi näksida. Siiski ära hakka toidulauas mainima, et sa ei söö selle pärast, et siin pole midagi taimset. Oleme kõik kuulnud lugusid, kuidas keegi hakkab toidulauas jutlust pidama ning rikub sellega ära nii enda kui ka teiste tuju.

 

PRIVAATSUSPOLIITIKA

 

info@taimetoiduvaljakutse.ee